Zločinci súdili zločincov ...

Autor: Roman Špilák | 22.7.2014 o 14:58 | Karma článku: 4,12 | Prečítané:  821x

  Je vidno na tomto a mnohých ďalších príkladoch, že históriu a fakty možno meniť, záleží len na tom, kto je v súčastnosti pri moci !

   Pred 60. rokmi, 21. júla bola podpísaná v Ženeve dohoda o prímerí vo Vietname. Skončila sa Francúzska kolonizácia tejto krajiny.

   Stručne:    Od polovice 19. stor. bol Vietnam kolonizovaný Francúzskom, no v roku 1945 bola v tejto krajine vyhlásená nezávislosť.  8 rokov, od r. 1946 do 1954 sa Francúzsko snažilo Vietnam opäť získať. Obyvatelia sa vzpriečili a začala sa partizánska vojna. V máji 1954 po 56 dňoch bojov bolo Francúzsko porazené. Tento zbytočný konflikt si vyžiadal obete 13 000 ľudí. Bola to prvá časť vietnamskej vojny, ktorá pokračovala až do roku 1975 za pomoci ,,svetových spasiteľov" USA. Celá táto vojna stála život približne 2,5 milióna  ľudí, z čoho 90 % civilistov.
  

   Čo stojí za povšimnutie, je rok začiatku vojny, 1946 - teda napadnutie Vietnamu Francúzskom. Len necelý rok predtým bola ukončená 2. svetová vojna v Európe (v Pacifiku vojna pokračovala) a spojenci (USA,GB,SSSR a Francúzsko) začali Norimberský proces s vojnovými zločincami (teda porazenými). V bodoch obžaloby bolo mimo iné - plánovanie, príprava a vedenie útočnej vojny, zločiny proti mieru, vojnové zločiny (vraždy civilného obyvateľstva, mučenie ...). Ako inak ako ,,útočná vojna" a ,,zločiny proti mieru" možno nazvať konanie Francúzska (a neskôr aj USA) vo Vietname ?   90% mŕtvych civilných osôb z 2,5 milióna obetí nie je vojnový zločin ?

   Môže sa teda za niečo iné považovať Norimberský proces z roku 1946 ako ako len za frašku a divadlo, kde zločinci súdili zločincov ? Áno, zločinci mali byť potrestaný, ale prečo len niektorý ... ? Čo by bolo, keby meter platil rovnako pre všetkých ? Koľko ozajstných zločincov by skončilo na šibenici .... ?

   Je to vidno na tomto a mnohých ďalších príkladoch, že históriu a fakty možno meniť, záleží len na tom, kto je v súčastnosti pri moci !

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?