Korupcia naša všemohúca, všadeprítomná ?

Autor: Roman Špilák | 23.2.2014 o 11:45 | (upravené 23.2.2014 o 14:38) Karma článku: 13,76 | Prečítané:  801x

Podľa analýz spoločnosti McKenzie a Gartner sa v Európe odhaduje korupcia na úroveň 320 až 350 miliárd eur, čo je trojnásobok rozpočtu EU. Odhad korupcie na Slovensku je na úrovni štyroch miliárd eur ročne. Ďalej sú to presuny financií do daňových rajov. Na Slovensku odhadujeme aj spolu s daňovými únikmi stratu troch miliárd eur ročne

Podľa svetového rebríčka vnímania korupcie od Transparency International skončilo v roku 2013 Slovensko na 61.mieste zo 177 hodnotených krajín. Podobne ako pred rokom je to piate najhoršie umiestnenie z krajín Európskej únie.Podľa analýz spoločnosti McKenzie a Gartner sa v Európe odhaduje na úroveň 320 až 350 miliárd eur, čo je trojnásobok rozpočtu EU.

Odhad korupcie na Slovensku je na úrovni 4 miliárd eur ročne. Ďalej sú to presuny financií do daňových rajov. Na Slovensku odhadujeme aj spolu s daňovými únikmi stratu 3 miliárd eur ročne. To robí ako dobre vieme 7 Miliard eur ročne. V prepočte na staré SK 210 000 000 000. Príjmy štátneho rozpočtu v budúcom roku by sa mali zvýšiť z 13,837 mld. eur na 14,108 mld. a výdavky na 17,392 mld. eur. Sekera vyše 3 miliar eur.
No ľudia moji zlatý, keby každý občan svk (pri počte 6 mil.) dával ročne úplatok alebo posielal peniaze niekde do ,,bezpečia," vyšlo by to na hlavu - 35 000 korún , teda skoro 1 200 eur ročne a to vrátane aj detí, sociálne slabších atd. No môže mi vravieť kto chce, čo chce, ale najviac majú s týmto do činia tí, ktorý s týmito peniazmi aj narábajú.

Ako by sa tieto peniaze dali využiť, učitelia by mohli dostať sľúbené, zdravotné sestry si tiež zaslúžia. Podpora podnikania nám tiež chýba, veď preto nám stagnuje zamestnanosť a mnoho ďalšieho ...

A že s tým nič nemôžem/e spraviť ??? Ale kdežéééé .... v prvom rade nevynechávať voľby a nevoliť toho, kto sa o nápravu nesnaží. Treba si pozrieť kandidátku a niečo o tom-ktorom občanovi si aj naštudovať. Je mnoho médií , sociálnych sietí, kde sa o týchto problémoch píše, sú rôzne ankety, petície , združenia a stačí niekedy fakt málo.
A nejaké riešenia ? Nájdu sa aj tie :

-Osobná zodpovednosť každého politika za rozhodnutia, ktoré učinil !
- Neprevadzanie majetku na príbuzných (ženu, dieťa), ale plná zodpovednosť rodiny !
- Plná konfiškácia !
- Pár exemplárnych prípadov, kde by boli postihnutí všetci, aj na najvyšších miestach !
Áno, dúfam že ste na tieto čísla a slová už na internete natrafili, lebo ak nie, asi sa o túto problematiku moc nezaujímate. Je mnoho riešení, len by bolo treba ich vo vláde schváliť .... a neschvália sa prečo ... ?
Už len jeden známy citát :
,, Ak má vyhrať zlo, potrebuje už len jedno - aby slušní ľudia nerobili nič. " (Edmund Burke)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?